اهدای خون سالم اهدای زندگی###فرارسیدن سال 95 ، سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مبارک###هراهداکننده خون یک قهرمان است###بااهدای خون زندگی راهدیه کن### یکباراهدای خون هرگزکافی نیست###
 
عملکرد وب سایت انتقال خون خراسان جنوبی را چگونه می بینید ؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

 
کل کاربران : 538321
کاربران امروز : 591
بازدید امروز : 606
کاربران دیروز : 347
بازدید دیروز : 348
کاربران آنلاین : 20

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
توصیه های پس از اهدای خون
     

توصیه های پس از اهدای خون

·         توصیه می شود پس از اهدای خون به مدت 15 دقیقه در محل خونگیری استراحت نمایید و نوشیدنی و مواد خوراکی را که در اختیار شما قرار می گیرد، میل نمایید.

·         مراقب محل خونگیری روی بازوی خود باشید و حداقل تا 4 ساعت به پوششی که خونگیر بر روی بازوی شما قرار داده، دست نزنید.

·         به دستی که از آن خون گرفته شده است فشار وارد نکنید و و حداقل تا 4 ساعت پس از آن با آن دست بار سنگین بلند نکنید.

·         روزتان را به آرا می بگذرانید . شما می توانید به فعالیت های روزمره خود بپردازید اما فعالیت اضافه انجام نداده و از انجام کارها و فعالیت های ورزشی سنگین در آن روز  بپرهیزید.

·         حداقل تا یک ساعت پس از اهدای خون از استعمال دخانیات بپرهیزید.

·         چنانچه پس از اهدای خون، دچار سرگیجه شدید و یا آن که احساس ضعف کردید، سریعا  روی زمین دراز بکشید و پاهایتان را بالا قرار دهید.

·         ممکنست پس از اهدای خون ، کبودی مختصری در ناحیه ورود سوزن ایجاد شود که به  علت جمع شدن اندک خون در بافت های اطراف محل خونگیری است. این کبودی ظرف یکی دو روز برطرف شده و جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

·         برای جبران خونی که اهدا کرده اید ، مقدار بیشتری نوشیدنی میل کنید و با خوردن غذایی کامل از خودتان پذیرایی کنید. سعی کنید از غذاهای مغذی و غنی از آهن بیشتری  استفاده کنید. غذاهایی مانند: انواع گوشت قرمز، مرغ و ماهی، حبوبات و غیره.

 

آخرین بروز رسانی : 1390/02/08 08:10:01  تعداد مشاهده : 5791  نویسنده / ویرایشگر : مدیر سایت

سایت رهبری - 713258 - 0 پایگاه اطلاع رسانی دولت - 930589 - 0

طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS